
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 159
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26717
Ext.Price$0.26717
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26717 | $0.26717 |
| 10 | $0.24132 | $2.41320 |
| 50 | $0.21797 | $10.89850 |
| 100 | $0.19688 | $19.68800 |
| 500 | $0.17783 | $88.91500 |
| 1000 | $0.16062 | $160.62000 |
| 3000 | $0.14508 | $435.24000 |
| 5000 | $0.13103 | $655.15000 |
